Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

V e-shopu Mishel.cz mohou nakupovat zákazníci z ČR a Slovenska.

1) VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

Kupující učiněním závazné objednávky v e-shopu Mishel.cz provozovaný společností Mishel shop s.r.o., se sídlem (na tuto adresu prosíme neodesílejte balíčky) : Stojanova 1334, Uherské Hradiště, 686 01, IČ: 09043152, potvrzuje, že souhlasí s obchodními podmínkami pro dodávku zboží. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami a jsou zároveň pro obě strany závazné. Tyto obchodní podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Kupující je zároveň dostatečně informován před vlastním odesláním objednávky o možnosti seznámit se s obchodními podmínkami a reklamačním řádem.

2) OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ

Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám. Předmětem smlouvy je pouze zboží uvedené v kupní smlouvě - objednávce. Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je pravdivé vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Objednávka je zároveň návrhem kupní smlouvy, kdy samotná kupní smlouva posléze vzniká momentem doručení se závazným potvrzením objednávky ze strany prodávajícího. Od tohoto momentu mezi kupujícím a prodávajícím vznikají vzájemná práva a povinnosti. Nabídka prodeje zboží a ceny tohoto zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní internetového obchodu Mishel.cz. Prodávající je oprávněn v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše kupní ceny, předpokládané náklady na dopravu) požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky (například písemně či telefonicky). Kupující bere na vědomí, že prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu, a to zejména s osobami, které dříve podstatným způsobem porušily kupní smlouvu včetně obchodních podmínek. Kupní smlouva a obchodní podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce. Kupní smlouva se uzavírá v českém jazyce.

V případě jakéhokoli dotazu nás kontaktujte na e-mail shop@mishel.cz.

3) POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY

Objednávka je přijata ihned. Potvrzení objednávky Vám obratem zašleme e-mailem na Vaši e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v objednávce. O průběhu stavu Vaší objednávky i konečném odeslání zásilky budete taktéž informováni e-mailem.

V případě nejasností Vás budeme kontaktovat.

4) PLATBA A DODÁNÍ ZBOŽÍ

Platbu akceptujeme převodem na účet, online kartou, dobírkou.

Pro zaslání zboží využíváme služeb DPD CZ s.r.o. (dříve Geis Parcel CZ s.r.o.) a Zásilkovny.

U zásilek NELZE PRODLOUŽIT ULOŽNÍ DOBA !! Při nevyzvednutí uložené zásilky ,ať již na dobírku či uhrazenou předem, si nárokujeme na klientovi vymáhat vzniklé náklady na dopravu a balné.

Číslo našeho účtu: 2222608002/5500 Raiffeisenbank, IBAN: CZ2555000000002222608002, SWIFT: RZBCCZPP

PROSÍME PEČLIVĚ ZKONTROLUJTE PŘED ODESLÁNÍM SPRÁVNOST VARIABILNÍHO SYMBOLU! Při uvedení nesprávného variabilního symbolu, může dojít ke zpoždění expedici zásilky.!!

Platby s objednávkami si náš systém páruje automaticky a to na základě správnosti vyplněných údajů v platebním příkazu. Pokud máte pocit, že jste údaje omylem zadal/a nesprávně, kontaktujte nás na shop@mishel.cz a my Vaši platbu ručně na účtu dohledáme. 

Pokud zvolíte platbu bankovním převodem, platba u nás musí být připsaná nejpozději do 2 pracovních dnů.

Pokud částku za objednávku do té doby nepřevedete a nebudeme mít od Vás žádnou informaci o důvodu, bude Vaše objednávka automaticky stornována a zboží uvolněno k dalšímu prodeji. Vaši objednávku se snažíme vyexpedovat max. do 2 pracovních dnů od přijetí platby. V případě, že zboží již nebude skladem, budeme Vás neprodleně kontaktovat (e-mailem nebo telefonicky). V případě, že Vás nebude možné kontaktovat, vyhrazujeme si právo objednávku zrušit.

V případě, že jste zvolili platbu dobírkou, upozorňujeme, že v při nepřevzetí zásilky si nárokujeme na klientovi vymáhat vzniklé náklady na dopravu a balné.

 
5) VRÁCENÍ ZBOŽÍ

V souladu s § 1829 odst. 1 nového Občanského zákoníku má kupující právo do 14 dnů od obdržení zboží odstoupit od kupní smlouvy a zboží bez udání důvodu vrátit bez jakékoli sankce.

Pro vrácení zboží je třeba vyplnit online formulář: Vrácení zboží

Zboží musí být kompletní, včetně příslušenství, dárků, apod., bez známek používání, nepoškozené, v původním obalu s neodtrženými cedulkami a v limitu 14 dnů- POZOR!! ODESLAT(tzn. podat zasílku u přepravní společnosti) VRÁCENÉ ZBOŽÍ JE NUTNÉ NEJDÉLE 14 DEN OD PŘEVZETÍ ZÁSILKY. 

Zboží musí kupující odeslat zpět prodejci pouze těmito způsoby: 

 - doporučeně Českou poštou na adresu sídla firmy: Mishel.cz, Vrchy 738, 76001 Zlín

nebo

- vratkovým kódem Zásilkovny. Poplatek za využití kódu je 69 Kč, pro SK 5 euro, a bude odečten z vrácené částky.
Vratkový kód CZ : 95702257
Vratkový kód SK : 99995488

Jak funguje vrácení přes Zásilkovnu ? Přines svůj vrácený balíček přímo na tvoji nejbližší zásilkovnu s možností podání zásilky a sděl obsluze vratkový kod, NEZAPOMEŇ uvést na balíček své jméno nebo číslo objednávky!

Pokud bude zboží odesláno jinak než těmito dvěma výše uvedenými způsoby, vyhrazujeme si právo takovou zásilku nepřevzít stejně tak nevyzvednout na výdejním místě. 

V žádném případě nelze zboží vracet poštou na dobírku. Jakékoliv takto vrácené zboží nebude prodejce přijímat.

Vrácené zboží musí být zcela v původním stavu (oblečení neprané, nenošené, nežehlené, nesmí zapáchat parfémem ani ničím jiným) a označené původní identifikační etiketou zboží, pokud jí produkt obsahuje. 

Prosíme klientky, aby nám na vrácení neposílaly produkty ve stavu, ve kterém by si samy nepřály, aby jim zboží od e-shopu přišlo a braly na vědomí, že zasílat zpět nošené oblečení je nefér jak vůči nám, tak vůči budoucím majitelkám oblečení, které si po vás oblečení objednají. Vyhrazujeme si právo takto znehodnocené zboží nepřijímat a v případě, že vratku neakceptujeme je klientka povinna uhradit náklady na dopravu zpět. Mrzí nás, že se jedná o tak častou situaci, že jsme tyto informace nuceni vložit do obchodních podmínek. Tímto děkujeme za respektování tohoto pravidla a děkujeme všem slušným klientkám.

Originální krabice od bot v žádném případě neslouží jako poštovní obal! 

Kupující bere na vědomí, že pokud vrácené zboží bude poškozeno, opotřebeno či částečně spotřebováno, vzniká prodávajícímu vůči kupujícímu nárok na náhradu škody jemu tím vzniklé anebo nárok na neuznání vratky. Nárok na úhradu vzniklé škody je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny. Kupující odpovídá za škodu způsobenou při přepravě v důsledku volby nevhodného obalu, prodávající vrátí v takovém případě kupujícímu spotřebiteli kupní cenu poníženou o náhradu škody anebo si vyhrazuje právo vratku nepřijmout. Při splnění těchto podmínek a po doručení zásilky prodávajícímu bude uskutečněno s kupujícím finanční vypořádání dle vzájemné dohody. Náklady spojené s vrácením zboží (především poštovné) ponese kupující.

Každé zboží je námi před odesláním pečlivě kontrolováno. V případě jakýchkoliv nesrovnalostí je kupující povinen o tomto stavu informovat prodávajícího (emailem shop@mishel.cz nebo telefonicky) v den převzetí zásilky. Později již na tuto skutečnost nebude brán zřetel.

Vrácení zboží lze kompenzovat pouze vrácením kupní ceny převodem na bankovní účet do 14 dnů od obdržení vráceného zboží.

Vše se podrobně dozvíte na této stránce


6) STORNO OBJEDNÁVKY

Objednávku lze v e-shopu Mishel.cz bezplatně stornovat nejpozději do 24 hodin od objednání, ale pouze v případě, že objednávka nebyla ještě vyexpedována (platí hlavně u dobírek). 

7) REKLAMAČNÍ ŘÁD A ZÁRUKA

Za zboží poškozené při přepravě nenese e-shop Mishel.cz žádnou odpovědnost. Při převzetí zásilky si důkladně zkontrolujte, zda přepravní obal není poškozen a případnou škodu reklamujte neprodleně při převzetí zásilky u doručovatele. Pokud při převzetí zjistíte poškozený obal či jinou známku poškození zásilky, požadujte od doručovatele sepsání reklamačního protokolu o poškození zásilky. Poškozenou zásilku kupující nemusí převzít. Tento důvod je nutné uvést v reklamačním protokolu. Veškeré zboží nabízené v našem internetovém obchodě www.mishel.cz prochází kontrolou. Případné reklamace na zakoupené zboží v našem internetovém obchodě vyřídíme k Vaší spokojenosti individuální dohodou s Vámi a v souladu s platným právním řádem. Na veškeré zboží poskytujeme záruku 24 měsíců od převzetí zboží kupujícím spotřebitelem. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady. Reklamační řád se vztahuje na reklamace vad zboží, které je v záruční době nebo se jedná o rozpor s kupní smlouvou. V případě oprávněné reklamace má kupující právo na náhradu poštovného v nutné výši. V případě neoprávněné reklamace zaniká nárok kupujícímu na jakoukoliv náhradu nákladů souvisejících s vyřízením reklamace.

Prosíme také o kontrolu produktů neprodleně po převzetí zásilky. Na pozdější reklamace (pokud se nejedná o výrobní vadu) nebude brán ohled.

Záruka se nevztahuje na:

 • vady vzniklé běžným používáním - změnou a únavou materiálu úměrně k délce a četnosti nošení (např. ošoupaná koženka, žmolky běžným nošením oblečení, povolené švy při četnosti nošení, utržená poutka u džínů, zatržené oko u pletených věcí pří zjevném zatržení o nehet či ostrý předmět, odpadnuté knoflíky, nesprávně zvolená velikost oblečení)
 • nesprávným použitím - mechanickým poškozením
 • nesprávným skladováním
 • nesprávnou údržbou a čištěním

Záruka se nevztahuje na zboží, u kterého vypršela dnem uplatnění reklamace záruční doba.

Postup při reklamaci:

 • informujte nás o reklamaci zde
 • reklamované zboží odešlete zpět pomocí vratkového kódu Zásilkovny ( v případě neoprávněné/ zamítnuté reklamace je poplatek za využití kódu je 69 Kč, pro SK 5 euro)
  Vratkový kód CZ : 95702257
  Vratkový kód SK : 99995488
 • reklamované zboží odešlete zpět doporučeně Českou poštou na adresu sídla firmy: Mishel.cz, Vrchy 738, 76001 Zlín
 • k reklamovanému zboží přiložte kopii dokladu o nabytí reklamovaného zboží v našem obchodě – fakturu, která také slouží jako záruční list a vyplněný online formulář pro reklamaci
 • Pokud bude zboží odesláno jinak než těmito dvěma výše uvedenými způsoby, vyhrazujeme si právo takovou zásilku nepřevzít stejně tak nevyzvednout na výdejním místě. 

Vaše reklamace bude provedena v souladu se zákonem. Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 30 dnů od jejího vzniku, tedy převzetí zboží naší společností. V případě delších reklamací Vás budeme neprodleně informovat o stavu reklamace. O vyřízení reklamace budete informováni e-mailem. Záruční doba se prodlužuje o dobu, po kterou bylo zboží v záruční opravě. V případě výměny zboží získává kupující záruku novou opět v délce 24 měsíců.

Podle charakteru vady má kupující - spotřebitel při uplatnění záruky následující práva:

 • jedná-li se o vadu odstranitelnou - právo na bezplatné, řádné a včasné odstranění vady, právo na výměnu vadného zboží nebo vadné součásti, není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, a není-li takový postup možný, právo na přiměřenou slevu z kupní ceny nebo právo odstoupit od kupní smlouvy
 • jedná-li se o vadu neodstranitelnou bránící řádnému užívání zboží - právo na výměnu vadného zboží nebo právo odstoupit od kupní smlouvy
 • jedná-li se o vady odstranitelné vyskytující se ve větším počtu nebo opakované a bránící řádnému užívání zboží - právo na výměnu vadného zboží nebo právo odstoupit od kupní smlouvy
 • jedná-li se o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje výměnu zboží, má právo na přiměřenou slevu z kupní ceny nebo právo odstoupit od kupní smlouvy

Prodávající si vyhrazuje právo ukončit obchodní vztah s takovým nakupujícím, jehož reklamace jsou neúměrné nebo jeho nákupy jsou vyhodnoceny jako spekulativní. Prodávající odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou. V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou (dále jen rozpor s kupní smlouvou), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího, buď výměnou věci nebo její opravou. Není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

Ostatní se přiměřeně řídí obecně závaznými zákonnými ustanoveními vyplývajícími zejména ze zákona č. 40/1964 Sb., Obč.zák. a č. 513/1991 Sb., Obch.zák., ve znění pozdějších ustanovení.

Formulář pro odstoupení od smlouvy

 
8) DALŠÍ PRÁVA A POVINNOSTI SMLUVNÍCH STRAN

Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží. Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím, službami nebo podnikem prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího. Kupující bere na vědomí, že programové vybavení a další součásti tvořící tento internetový obchod jako je grafické zpracování včetně fotografií nabízeného zboží a popisy zboží jsou chráněny autorským právem. Kupující se zavazuje, že nebude vykonávat žádnou činnost, která by mohla jemu nebo třetím osobám umožnit neoprávněně zasahovat či neoprávněně užít programové vybavení nebo další součásti tvořící webové rozhraní obchodu. Kupující není oprávněn při využívání webového rozhraní obchodu používat mechanismy, programové vybavení nebo jiné postupy, které by mohly mít negativní vliv na provoz webového rozhraní obchodu. Webové rozhraní obchodu je možné užívat jen v rozsahu, který není na úkor práv ostatních zákazníků prodávajícího a který je v souladu s jeho určením. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.

9) V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát – oddělení ADR Štěpánská 15 120 00 Praha 2 Email: adr@coi.cz Web: adr.coi.cz

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online. V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Do EET nespadá platba převodem na účet 


Kontaktní údaje prodávajícího:

adresa pro doručování: Mishel shop s.r.o., Vrchy 738, 760 01 Zlín
adresa elektronické pošty: shop@mishel.cz
telefon +420 703 148 002

 

Tyto obchodní podmínky nabývají účinnosti dnem 25.4.2023

Zpět do obchodu